• Sukces...

          • W dniu 26 marca 2021r. uczniowie klasy piątej naszej szkoły: Maciej Nalewajk i Cezary Tomczak wzięli udział w „XVIII Konkursie Palma Kurpiowska 2021 – Eliminacje Gminne” w kategorii zbiorowej. Ich wkład pracy został doceniony przez komisję konkursową - zajęli  I miejsce. Dzięki temu ich palma awansowała do udziału w Konkursie „Palma Kurpiowska - Łyse 2021”, gdzie otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy…

          • Ślubowanie Pierwszoklasistów...

          • Dnia 1 marca 2021r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Niestety z uwagi na pandemię koronowirusa COVID-19, po raz pierwszy w historii szkoły w uroczystości w tej nie mogli uczestniczyć Rodzice. Mimo to nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania  i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły i pocztem sztandarowym, Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. Po złożeniu uroczystego ślubowania  Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion Pierwszoklasistów. Na koniec wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i liczne upominki. Ten dzień zapewne pozostanie na długo w pamięci każdego Pierwszoklasisty. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce oraz radości w odkrywaniu świata, swoich zdolności i zainteresowań. Powodzenia…

          • Do końca WIERNI...

          • Dnia 1 marca 2021r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi. Zapraszamy Was do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej – https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/materialy-edukacyjne/wirtualna-paczka-edukac/zolnierze-wykleci. „Chwała Bohaterom!”