• Warsztaty Bożonarodzeniowe...

     • Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. W naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera, 14 grudnia zorganizowałyśmy Warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych na zbliżający się Jarmark Bożonarodzeniowy. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

     • Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

     • Z Konopnicką...

     • Dnia 4 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje Szkolnego Konkursu pod tytułem  „Z Konopnicką na jagody” dla uczniów klas I –III . Spośród recytujących komisja wyłoniła zwycięzców: Laura Kacprzak – I miejsce, Małgorzata Tańska – II miejsce, Oliwia Cicha i Julia Chrostek – III miejsce. Gratulujemy…

     • "GWAREK" - wspaniałe miejsce.

     • Dnia 29 listopada 2023r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas 1-3 odwiedziły Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek - Mazury" w Pięknej Górze na Mazurach. Tam bowiem mieści się Przystań św. Mikołaja. Jest to cudowne miejsce, pełne świątecznej atmosfery i gdzie wszystko staje się magiczne. Czas spędzony w Przystani świętego Mikołaja płynął bardzo szybko. Cudowne dekoracje wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

     • "ZIELONO MI"

     • Dnia 28 listopada odbył się XVI Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny " Zielono Mi" pod patronatem Starosty Ostrołęckiego, który zorganizował  Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle  pod hasłem: "Szanuj Zieleń".  Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie oddziału przedszkolnego: Wiktoria Mróz, Kacper Duszak,  z kl. IV- Konrad Lenda, a z kl. VIII- Cezary Tomczak. Bardzo dziękujemy za udział i odwagę. Jesteśmy z Was dumni.

     • DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO

     • Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego przyniosły swoje ulubione maskotki. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię powstania misia pluszowego. Rozmawialiśmy  też o misiach, które występują w znanych nam bajkach i rozwiązywaliśmy zagadki. Na koniec dzieci zatańczyły ze swoimi pluszakami. Zabawom i atrakcjom nie było końca.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA! - Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.

     • Dnia 23 listopada 2023r. grupa uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły wzięła udział w akcji #Szkoła pamięta 2023 organizowanej już po raz piąty przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego: miejsca, regionu i społeczności. Ludzi, którzy zapisali się w historii – ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach przedsięwzięcia odbyły się następujące działania:
      • zorganizowanie wycieczki patriotycznej,
      • odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii,
      • poznawanie zabytków i historii naszego regionu.
     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     • „Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna, kiedy staniemy tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie…”

      21 listopada społeczność uczniowska obchodziła „Dzień życzliwości”. Był to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia. W każdej klasie została wybrana najżyczliwsza osoba. W ramach „Dnia Życzliwości” każda osoba otrzymała ciasteczko z dobrym słowem. Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to… życzliwość dla drugiego człowieka. Był to dzień pełen uśmiechu, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji.

     • Kampania 19 dni...

     • Kampania społeczna 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Celem kampanii jest podejmowanie działań edukacyjnych na rzecz profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Ile można zrobić w ciągu 10 sekund, żeby powstrzymać przemoc? Po pierwsze nie odchodź. Nie odwracaj wzroku. Obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji. Bądź uważny. #10sekund 

     • "Alfabet logopedyczny"

     • Uczniowie naszej szkoły wykonali kolejne zadania Ogólnopolskiego Projektu Logopedycznego "Alfabet logopedyczny". C - Celinka E - EKO LOGOPEDIA F - fryzjer. Wszystkie przypadły nam do gustu i były znakomitą okazją do rozwijania sprawności aparatu mowy, ćwiczeń oddechowych oraz kreatywności. 
     • Dzień Postaci z Bajek...

     • Dnia 6 listopada 2023 roku obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w przedszkolu prezentowały stroje swoich bohaterów. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek a jednocześnie zachęcić najmłodszych do czytania. W naszej placówce zorganizowaliśmy przedstawienie teatralne pt.: „Brzydkie Kaczątko”, następnie był quiz sprawdzający znajomość wysłuchanej bajki oraz zabawy ruchowe. Na koniec odwiedził nas gość specjalny - Tygrysek z „Kubusia Puchatka”. Wszyscy świetnie się bawili…

     • Dzień dyni..

     • Dnia 31 października 2023 roku w sali przedszkolnej, w ubiorze, zabawach i pracach plastycznych królował kolor pomarańczowy. W tym dniu dzieci poznały budowę dyni, jej kształty i kolory. Każdy z przedszkolaków przyniósł do sali własną dynię, z której powstawały piękne jesienne kompozycje. Ten dzień był dla wszystkich dniem fantastycznej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

     • Jan Paweł II

     • Z okazji obchodów XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Cywilizacja życia" przypomnieliśmy sobie życiorys Jana Pawła II, a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Jego ulubioną "Barkę".

     • Ślubujemy...

     • Dnia 20 października 2023r. miała miejsce niezwykle ważna i podniosła, a zarazem wzruszająca uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce. Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście: Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski i Przewodnicząca Rady Gminy Kadzidło Pani Barbara Bączek. Swoim pociechom towarzyszyli jak zawsze niezawodni i wzruszeni Rodzice. To był dla pierwszoklasistów i ich Rodziców dzień pełen emocji i wzruszeń. Podniosłą uroczystość uświetniły występy dzieci, które z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pomimo towarzyszącego im stresu doskonale poradzili sobie w roli debiutantów. Po wzorowo zdanym egzaminie nastąpił doniosły moment ślubowania na sztandar szkoły, po czym Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wiele ciepłych słów i moc gorących życzeń popłynęło z ust zaproszonych Gości. Całość uroczystości dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców pierwszoklasistów. Było pięknie i uroczyście…

     • Ogólnopolski Projekt Logopedyczny "Alfabet logopedyczny"

     • Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Logopedycznego "Alfabet logopedyczny", którego głównym celem jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

      CELE SZCZEGÓŁOWE:

      ✔️podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,

      ✔️usprawnianie aparatu oddechowego,

      ✔️poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,

      ✔️ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu,

      ✔️rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,

      ✔️podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,

      ✔️doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej.

      Pierwsze zadanie wykonane "A jak Ale plama!" - ćwiczenie oddechowe wzmacniające mięsień okrężny ust i utrwalające prawidłowy tor oddechowy.

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA...

     • Dnia 13 października 2023r odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na tę okoliczność uczniowie klas  IV – VIII przygotowali montaż słowno - muzyczny. Prezentując przygotowane wiersze, piosenki i życzenia wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli. Dziękujemy…

     • Próbna ewakuacja...

     • Dnia 11 października 2023r. odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku naszej szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kadzidła. Akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Strażacy przeprowadzili kontrolę budynku szkolnego, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Przy tej okazji nasi uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem i podstawowym wyposażeniem wozu strażackiego. Panowie strażacy chętnie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania. Dziękujemy…