• Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej...

     •  Dnia 24 maja 2024r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie XVI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Unia bez tajemnic” na temat: „NAMALUJ NAM ODĘ DO RADOŚCI”. Konkurs organizowany jest w partnerstwie z EUROPE DIRECT Ostrołęka.  Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: Poseł do Parlamentu Europejskiego - Pan Andrzej Halicki ze swoimi asystentami z biura poselskiego, Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce – Pani Magdalena Pietras, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Myszyńcu – Pani Barbara Bączek, z- ca przewodniczącego Rady Gminy Kadzidło – Pani Marzena Kur, sołtys wsi Krobia – Pani Ewa Ropiak, sołtys wsi Jazgarka – Pani Stanisława Prusaczyk. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 69 uczestników z 12 szkół z terenu Powiatu Miasto Ostrołęka i Powiatu Ostrołęckiego: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie, Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, Publiczna Szkoła Podstawowa   w Zalesiu, Szkoła Podstawowa  im. Janusza Korczaka w Antoniach, Szkoła Podstawowa w Lipnikach, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce, Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chudku, Wiedza na temat znajomości hymnu Unii Europejskiej, pomysłowość i jakość wykonanych przez uczestników prac zachwyciła komisję oceniającą. Uczestnicy konkursu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Posła do Parlamentu Europejskiego, Starostę Powiatu Ostrołęckiego oraz Wójta Gminy Kadzidło. DZIĘKUJEMY Sponsorom za cenne nagrody, a uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów…

     • Muzeum Kurpiowskie w Wachu

     • 20 maja grupa przedszkolaków odwiedziła Muzeum Kurpiowskie w Wachu. Miejscowość ta położona jest w samym środku Puszczy Kurpiowskiej. Kiedy dotarliśmy na miejsce powitali nas gospodarze Państwo: Laura i Zdzisław Bziukiewicz. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z bogactwem naturalnym i kulturowym naszego regionu.

      W muzeum zgromadzone są przedmioty pochodzące z Kurpi Zielonych, obrazujące dawną materialną kulturę tego regionu. Najstarsze eksponaty datowane są na na koniec XVIII wieku (pasyje-krucyfiksy), a najmłodsze pochodzą z lat 70-tych XX wieku. Pokazują one przemiany zachodzące w tym środowisku pod wpływem rozwoju techniki, dostępności różnych surowców i materiałów, a także zmian społecznych i mentalnych. Liczba eksponatów przekroczyła już 20 tysięcy i stale rośnie, gdyż właściciele ciągle starają się ocalić przed zniszczeniem pozostałe resztki dawnej kultury, odkupując je od ich właścicieli, a także penetrując skupy złomu i targi staroci. Starają się, w miarę swoich zasobów finansowych, by te przedmioty przetrwały, dając świadectwo przyszłym pokoleniom o ogromnym bogactwie Kurpiowszczyzny i talencie ich twórców.

      Uczestniczyliśmy również w warsztatach ”Zielarstwo ludowe”, gdzie mieliśmy możliwość dostrzec specyfikę przyrodniczą okolicy i zastosowanie niej w życiu codziennym. Dzieci, choć zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

     • Sukces...

     • Dnia 16 maja 2024r. w CKK w Kadzidle odbył się konkurs recytatorski "KURPIE ZIELONE W LITERATURZE". W konkursie tym wzięły udział trzy uczennice z klas I - III. Laura Kacprzak zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Europy...

     • W czwartek 9 maja obchodzimy Dzień Europy. To święto jedności Unii Europejskiej. Z tej okazji gościliśmy Panią Aleksandrę Nowak z Europe Direct w Ostrołęce. Dziękujemy J.

     • NIEZWYKŁE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT

     • 9 maja 2024r. wyruszyliśmy do Ostrołęckiego Centrum Kultury na niezapomniany spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Polskiego Kultura pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt". Ta poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra na długo zostanie w naszej pamięci.

     • Dzień Ziemi

     • Dnia 18 kwietnia 2024r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie wraz opiekunami wzięli udział w barwnym marszu ulicami Kadzidła.

     • Warszawa

     • 5 kwietnia 2024r. uczniowie z klas III - VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili park trampolin Jump Arena oraz Kręgielnię MK Bowling.

     • XXI Konkurs "Palma Kurpiowska"

     • 5 kwietnia 2024r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się wręczenie nagród uczestnikom XXI Konkursu "Palma Kurpiowska". W kategorii:
      Uczestnik zbiorowy klasa 0 - III
      I miejsce - kl. 0
      Uczestnik indywidualny klasa VII - VIII
      II miejsce - Maciej Nalewajk kl. VIII

     • Wyniki konkursu...

     • W dniu 25.03.2024r nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "KARTA WIELKANOCNA Z ELEMENTAMI TRADYCJI KURPIOWSKICH" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle.

      W kategorii: uczniowie z klas I - III

      II miejsce: Malwina Pliszka kl. II

      III miejsce: Małgorzata Tańska kl. I

      W kategorii: uczniowie z klas VII - VIII

      Wyróżnienie: Julia Tomczak kl. VII

     • 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Autyzm to różnorodność w sposobie myślenia, odczuwania i interakcji z otoczeniem. Każda osoba ze spektrum autyzmu ma swoją indywidualną historię, potencjał i marzenia. Świadomość to przypomnienie, że za każdą diagnozą stoi człowiek, który zasługuje na akceptację, szacunek i zrozumienie. Razem możemy tworzyć świat bardziej świadomy i akceptujący. Świat, w którym każdy ma swoje miejsce i w którym różnorodność jest naszą siłą.

     • Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej...

     • 19 marca 2024 roku gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle. Panowie przeprowadzili warsztaty ratownicze dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy :)